Kontakt : kajaki.mkk@interia.pl tel : 604 962 954 Administracja : gg: 9728125

Odwiedziny
266804
DzisiajDzisiaj35
WczorajWczoraj125
WszystkieWszystkie266804
Jak oceniacie nowy wygląd portalu
 
Pogoda

PostHeaderIcon Regaty Kajakowe w Łączanach

l-12

Jak co roku, Międzyszkolny Klub Kajakowy w Łączanach zorganizował regaty kajakowe połączone z całonocnymi „wiankami”. Jest to impreza, która od ponad 20 lat figuruje na liście najważniejszych imprez kajakarskich w Małopolsce.

 Przystań w Łączanach zgromadziła wielu fanów wodnych atrakcji. Do rywalizacji o Puchar Wójta  przystąpiły dzieci, młodzież oraz dorośli. Na wodę wypłynęło kilkadziesiąt kajaków, osad jedno- i dwuosobowych, a także kanadyjkarze.

 W klasyfikacji drużynowej, z grona sześciu klubów, gospodarze uplasowali się na  drugim miejscu, ustępując najwyższe miejsce na  podium krakowskiej drużynie Nadwiślan,, a zarazem wyprzedzając klub MKSW z Trzebini.

 

Indywidualne potyczki MKK z Łączan wyłoniły najlepszych zawodników w kategorii- smyk. Zwyciężył Krystian Meres, pokonując Maksymiliana Meresa i Kacpra Gwiżdża. Z grona dziewcząt najlepsza okazała się Weronika Kutermak, drugą lokatę zajęła Zuzanna Szymula, a trzecią lokatę z tej grupy wiekowej zajął Łukasz Czechowicz.

 

Najlepsi z reprezentantów gminy odnieśli następujące rezultaty: w kategorii juniorów młodszych jako czwarty linię mety przepłynął Paweł Wawro, jako szósty do mety dotarł Tomasz Kozioł, natomiast w konkurencji dwójek czwartą lokatę zajęła osada Wawro- Kozioł. Wśród rywalizacji seniorów Grzegorz Dzidek  zajął czwarte miejsce, a Marek Miśkiewicz był piąty.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się wyścigi kajakowe ojców i ich pociech. Srebrny medal zdobyli prezes MKK- Krzysztof Dzidek z synem Jakubem, trzecie miejsce wywalczyli trener MKK- Tomasz Kubas z córką Aleksandrą. Kolejne lokaty zdobyli Marek Miśkiewicz z córką Magdaleną, Zbigniew Scąber z córką Kingą, Piort Monica z synem Nikodemem, Grzegorz Dzidek

z Filipem.

 

W kategorii T-2 zwyciężyli Monica- Miśkiewicz, drugie z podium zajęli Dzidek- Dzidek, a trzecie duet Grzegorz i Paweł Plackowscy.

 

Tegoroczne regaty kajakowe były bardzo udane. Niewątpliwie zawodnicy z naszej gminy odnieśli duży sukces sportowy, na który złożył się nie tylko sportowy duch walki, ale przede wszystkim wysokie umiejętności zawodników. Międzyszkolny Klub Kajakowy w Łączanach  po raz kolejny udowodnił, że prezentuje wysoki poziom i plasuje się na czołowych lokatach. Przy wsparciu finansowym gminnego samorządu, pod okiem doświadczonych trenerów  uzdolniona  młodzież 
z Klubu Kajakowego w Łączanach  doskonali swoje umiejętności, które  przekładają się na wysokie wyniki sportowe.

U.G.